Prominent & Leading Manufacturer from Shahapur, we offer cuplock scaffold ., cuplock beam bracket, cuplock ledgers ., cuplock cantilever frames and hop-up brackets ..
₹ 56 / Kg Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Surface Type | Color Galvanized |
| Usage/Application | Building Construction |
| Dimension | 1,2,3 Mtr. |
| Brand | Royal |
| Number Of Cups | 2,3,4 Nos |
| Pipe Diameter | 2 - 3 Inch |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Cast Iron |
| Shape | Round |
| Color | Yellow |
| Usage/Application | Construction |
| Surface | Galvanized |
| Brand | Royal |
| Pipe Thickness | 5 to 12 mm |
₹ 58 / Kilogram Get Latest Price
| Tube Thickness | 3 mm |
| Surface Type | Color Galvanized |
| Material | Mild Steel |
| Color | Red |
| Brand | Royal |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 1 Meter |
₹ 850 / Kg Get Latest Price
| Surface Type | Color Galvanized |
| Material | Mild Steel |
| Color | Orange |
| Brand | Royal |
| Usage/Application | Constriction |
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Base Material | Steel |
| Shape | L shape with stiffner |
| Usage/Application | Construction |
| Brand | Royal |
| Outer Diameter | 48 mm pipe |
Mehul Chopda (CEO)
Royal Technocrafts
A3/9, Radheshyam Industrial Complex, Mumbai Nashik Highway, Asangaon
Shahapur - 421601, Thane, Maharashtra, India