Providing you the best range of roofing couplers ., double coupler ., swivel scaffolding clamp, movable scaffolding clamp, double forged clamp and forged steel fix clamp with effective & timely delivery.
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Surface Type | Hot Dipped Galvanized |
| Usage/Application | Construction |
| Weight | 1 kg |
| Brand | Royal |
| Packaging Type | Box |
₹ 96 / Piece Get Latest Price
| Material | Cast Steel |
| Shape | Tubular |
| Usage/Application | Construction |
| Size | 50 mm dia. |
| Weight | 1 kgs |
| Surface Type | Hot Dipped Galvanized |
| Brand | Royal |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 62 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Construction |
| Packaging Type | Bag |
| Brand | Royal |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2050 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Shape | Tubular |
| Usage/Application | Construction |
| Surface | Zinc Plating |
| Packaging Type | Bag |
| Brand | Royal |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 98 / Piece Get Latest Price
| Material | Cast Steel |
| Dimensions | 40 x 40 mm |
| Type | Double Forged Clamp |
| Usage/Application | Construction |
| Brand | Royal |
| Weight | 1.1 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
₹ 94 / Piece Get Latest Price
| Material | Forged Steel |
| Weight | 0.9 Kg |
| Dimensions | 40 x 40 mm |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Usage/Application | Construction |
| Size | 1 Inch |
| Brand | Royal |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
₹ 98 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Construction |
| Weight | 1 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Brand | Royal |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Base Material | Carbon Steel |
| Surface Type | Color Galvanized |
| Usage/Application | Grinder |
| Shape | Round |
| Brand | Royal |
₹ 58 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Shape | Tubular |
| Surface Type | Hot Dipped Galvanized |
| Usage/Application | Construction |
| Brand | Royal |
| Surface Treatment | Polish |
| Packaging Type | Box |
₹ 98 / Piece Get Latest Price
| Material | Forged Steel |
| Finish Type | Electro Galvanised |
| Usage/Application | Construction |
| Shape | Tubular |
| Weight | 1 kg |
| Brand | Royal |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Bag |
₹ 62 / Piece Get Latest Price
| Finish Type | Electro Galvanised |
| Surface Type | Zinc Plated |
| Usage/Application | Construction |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Royal |
| Packaging Type | Box |
₹ 62 / Piece Get Latest Price
| Surface Type | Hot Dipped Galvanized |
| Usage/Application | Construction |
| Shape | Tubular |
| Brand | Royal |
| Surface Treatment | Polish |
| Packaging Type | Box |
| Material | SS |
₹ 62 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Shape | Tubular |
| Finishing | Zinc Plated |
| Surface Type | Hot Dipped Galvanized |
| Usage/Application | Construction |
| Brand | Royal |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Bag |
₹ 62 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Finish Type | Electro Galvanised |
| Shape | Tubular |
| Usage/Application | Construction |
| Brand | Royal |
| Packaging Type | Bag |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 98 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Surface Type | Hot Dipped Galvanized |
| Usage/Application | Construction |
| Weight | 1.1 Kgs |
| Brand | Royal |
| Diameter | 50 mm |
| Packaging Type | Box |
₹ 98 / Piece Get Latest Price
| Surface Type | Hot Dipped Galvanized |
| Usage/Application | Construction |
| Size | 50 mm dia |
| Weight | 1.1 Kgs |
| Shape | Tubular |
| Brand | Royal |
| Material | Cast Steel |
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Surface Type | Hot Dipped Galvanized |
| Usage/Application | Construction |
| Brand | Royal |
| Surface Treatment | Polish |
| Packaging Type | Box |
| Material | Stainless Steel |
₹ 94 / Piece Get Latest Price
| Surface Type | Hot Dipped Galavized |
| Diameter | 40 mm |
| Usage/Application | Construction |
| Brand | Royal |
| Material | Forged Steel |
| Packaging Type | Box |
₹ 98 / Piece Get Latest Price
| Shape | Tubular |
| Surface Type | Color Galvanized |
| Usage/Application | Construction |
| Weight | 1 kg |
| Brand | Royal |
| Packaging Type | Bag |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Forged Steel |
₹ 98 / Piece Get Latest Price
| Surface Type | Hot Dipped Galvanized |
| Usage/Application | Construction |
| Weight | 1 kg |
| Shape | Tubular |
| Brand | Royal |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Forged Steel |
₹ 94 / Piece Get Latest Price
| Color | Sliver |
| Material | Cast Iron |
| Brand | Royal |
| Application | Construction |
| Finish | Polish |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Piece
Mehul Chopda (CEO)
Royal Technocrafts
A3/9, Radheshyam Industrial Complex, Mumbai Nashik Highway, Asangaon
Shahapur - 421601, Thane, Maharashtra, India