Prominent & Leading Manufacturer from Shahapur, we offer anchor nut ., stub pins ., pvc sleeve ., panel puller ., wall ties . and pp sheet ..
₹ 38 / Piece Get Latest Price
| Material | Ductile Iron |
| Size | 100 mm |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Construction |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 7.5 / Piece Get Latest Price
| Material | Cold Rolled Steel |
| Size | Stub Pins . |
| Packaging Type | Bag |
| Suitable For | Aluminium Form Work |
| Trade Size | 50 mm |
| Brand | Royal |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Length | 1 m |
| Diameter | 2 mm |
| Shape | Round |
| Material | PVC |
| Pack Type | Carton Box |
| Brand | Royal |
| Color | Black, Blue, Red, Yellow & Green |
₹ 700 / Piece Get Latest Price
| Brand | Royal |
| Overall Length | 8 - 12 inch |
| Usage/Application | Construction |
| Color | Black |
| Material | Mild Steel |
| Hardness | 60 - 70 HRC |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| For Use In | Side Walls |
| Usage/Application | Construction |
| Material | MS |
| Shape | Flat |
| Packaging Type | BOPP Bags |
| Size | 12 In. X 4 In. X 2 In. |
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 2mm |
| Brand | Royal |
| Usage/Application | Commercial |
| Packaging Type | Box |
| Surface Treatment | Embossed |
| Pattern | Plain |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PP |
Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Shape | Rectangular |
| Color | Red |
| Usage/Application | Construction |
| Surface | Color Coated |
| Brand | Royal |
₹ 62 / Kilogram Get Latest Price
| Shape | Flat |
| Color | Black |
| Material | MS |
| Usage/Application | Construction |
| Length | 4 - 5 Feet |
| Brand | Royal |
To furnish the diverse requirements of our clients in the best possible manner we are involved in offering an extensive range of Sikanja
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Surface Finish | Polish |
| Surface Type | Hot Dipped Galvanized |
| Color | Golden |
| Brand | Royal |
| Usage/Application | Construction |
| Length | 5 - 6 Feet |
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Aluminium |
| Base Material | Stainless Steel |
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Material | Polythene |
| Length of Pipe | 12 m |
| Usage/Application | Construction |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Transparent |
| Brand | Royal |
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Size/ Diameter | 4 inch |
₹ 7 / Piece Get Latest Price
| Material | Cast Iron |
| Usage/Application | Construction |
| Color | Blue |
| Surface | Color Coated |
| Brand | Royal |
| Packaging Type | Box |
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Overall Length | 12 inch |
| Usage/Application | Construction |
| Color | Black |
| Material | Mild Steel |
| Thickness | 2-5 mm |
| Surface Finish | Color Coated |
₹ 60 / Meter Get Latest Price
| Material | Cast Iron |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Construction |
| Surface | Galvanized |
| Brand | Royal |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 4 - 5 Feet |
Mehul Chopda (CEO)
Royal Technocrafts
A3/9, Radheshyam Industrial Complex, Mumbai Nashik Highway, Asangaon
Shahapur - 421601, Thane, Maharashtra, India